Dodaj ofertę

Wegańskie lody we Wrocławiu

Najlepsze na ochłodę w upalne dni, pyszne, wegańskie lody. Czasem pojawiają się w marketach i osiedlowych sklepach, ale latem chodzi o to, aby wybrać się z przyjemnością do miejskiej lodziarni. Gdzie we Wrocławiu można zjeść wegańskie lody?

Poniżej lista trzech miejscówek, gdzie w ofercie dla wegan są nie tylko sorbety, ale prawdziwe, kremowe lody na roślinnym mleku. Jeśli wybierzesz się do centrum Wrocławia, możesz zaliczyć je na raz, ponieważ wszystkie zlokalizowane są niedaleko siebie, właśnie w centrum miasta.

VEGA Bar Wegański – miejsce wegańskie

Vega pojawia się praktycznie w każdym zestawieniu miejsc polecanych pod wybraną tematykę dla wegan. Jeśli jesteś we Wrocławiu, po prostu musisz tam zajrzeć. To NAJSTARSZA wegańska restauracja w Polsce! Mieści się w samym sercu wrocławskiego rynku, co dodatkowo dodaje jej uroku. W ich letnim menu nie brakuje również lodów. Pyszne, owocowe i czasem nieoczywiste smaki, bardzo kremowe, na roślinnym mleku. Aktualizowaną co tydzień listę dostępnych smaków znajdziesz na ich stronie.

VEGA Bar Wegański

Wrocław, Sukiennice 1/2

Lody wegańśkie - VEGA Bar Wegański

Kantor Ice Caffe – miejsce z opcją dla wegan

Niewielka lodziarnia na wrocławskim rynku, nie tylko dla wegan, ale można znaleźć tam kilka wegańskich smaków do wyboru. Smaczne, owocowe, orzechowe lub kwiatowe gałki na mleku roślinnym. Do zakupu zachęca retro witrynka na oldschoolowym wózku, która wystawiona jest na czele letniego ogródka na rynku. Nie sposób przejść obok i nie zauważyć tej lodziarni.

Kantor Ice Caffe

Wrocław, Rynek – Ratusz 16-19/1a

Lody wegańśkie - Kantor Ice Caffe

Nice Cream Factory – miejsce z opcją dla wegan

Nowoczesna lodziarnia gdzie samodzielnie komponujesz smaki i dodatki, które są mieszane i podawane jako spora porcja lodowego deseru. To nie jest miejsce typowo wegańskie, ale ma w ofercie wegańską bazę z mleka sojowego i duży wybór wege smaków. Lody robione są na miejscu z wykorzystaniem ciekłego azotu, co jest dodatkową atrakcją. Możesz wybrać lody podane z gofrem i bitą śmietaną, które także są wegańskie! Dodatkowo, można pobrać bardzo fajną aplikację Nice Cream Factory i za jej pomocą zamówić wybraną kompozycję, sprawdzać aktualne smaki oraz zbierać punkty i wymieniać na nagrody.

Nice Cream Factory

Wrocław, Kuźnicza 59/60

Lody wegańśkie - Nice Cream Factory

Warto wybrać się na letni spacer do centrum i spróbować wszystkim dostępnych opcji na wegańskie lody we Wrocławiu. Pogoda sprzyja poszukiwaniu letnich smaków, a lody są przyjemną pozycją w naszym letnim menu.

Top 5 restauracji wegańskich we wroclawiu Poprzedni post
Top 5 restauracji wegańskich we Wrocławiu
Saravana's Curry& Dosa Następny post
Saravana’s Dosa & Curry ponownie we Wrocławiu