Dodaj ofertę

Gdzie zjeść wegańską pizzę we Wrocławiu?

wegańska pizza wrocław

Wegańska pizza we Wrocławiu? Często pojawiające się pytanie wśród wegan (i nie tylko!), którzy mają ochotę na pizzę inną, niż robioną w domu. Przyznajmy szczerze, media karmią nas apetycznymi informacjami o tym popularnym placku. Włoskim, z idealnie wyważoną ilością składników, na cienkim cieście, z chrupiącym brzegiem lub amerykańskim, puszystym, z ciągnacym się serem. Jeśli ktoś jadł kiedyś w swoim życiu naturalnie niewegańskie składniki, być może tęskni za wypadem na pizzę lub za pizzą zamawianą na wieczór filmowy w domu. Gdyby nie ten ser (bo mięso łatwo ominąć w tym przypadku), życie byłoby piękniejsze! Niestety rzadko gdzie można zjeść pizzę bez sera, która smakuje dobrze. Jest takie jedno znane nam miejsce we Wrocławiu, ale o tym za chwilę ;-).

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które są roślinną alternatywą żółtego sera, czy mozzarelli. Mają za zadanie zastąpić jego zachowanie na produktach takich jak pizze i zapiekanki, a więc topić się w kontakcie z wysoką temperaturą i przy tym dobrze smakować – serowo, ale roślinnie ;-). Oczywiście trochę różnią się od swojego mlecznego odpowiednika, ale większość osób odrzucając nabiał, nie szuka już smaku mleka zwierzęcego. Jeśli natomiast komuś go brakuje, z pewnością jest na rynku produkt bardzo zbliżony smakowo lub za chwilę będzie, patrząc na trendy wśród producentów. 

Dlaczego więc nie każda pizzeria ma w lodówce produkt, który może oferować jako zamiennik sera na pizzy wegańskiej? Tego nie wiemy. Prawdopodobnie boją się, że jest to nisza lub nie chcą modyfikować swoich receptur. 

Wiemy natomiast, gdzie można zjeść wegańską pizzę we Wrocławiu. Tych miejsc jest z pewnością jeszcze więcej, więc zaczynamy listę, którą będziemy rozszerzać o nowe propozycje, jakie sprawdzimy lub jakie nam podrzucicie!

Najlepsze wegańskie pizze we Wrocławiu

wegańska maślanka Poprzedni post
Wegańska maślanka
Następny post
Wegańskie produkty u producentów mięs